Resultat

2018

Bruks-DM 6/5

Kallboldskampen 1/9

Bruksresultat 23/9

2017

 Skogs-DM 26/2

Bruks-DM 20/5

Kallblodskampen 3/6

Bruksrid 24/9

Brukskör 24/9

2016

skogs-DM 7/3

Bruks-DM 21/5

Kallblodskampen 3/9

2015

Skogs-DM 8/3

Bruks-DM 16/5

Bruks  11/10

2014

Skogs-DM 8/3

Dressyr 4/5

Bruks-DM.kör 18/5

Bruks kör.fjord 18/5

Bruks-DM.rid 18/5

Bruks.rid.fjord 18/5

Hopp/Dressyr 8/6

Fjord-SM 2014  Till hemsidan

Kallblodskampen 7/9

2013

Skogs-DM 9/3

Bruks-DM 19/5

Hopp 30/5

Fjord-SM 11-14/7

Bruks/allround 12/7

Premiering 17/8

Bruks 19/10

 

2012

Resultat bruks-DM12/5

Resultat dressyr 27/5

Resultat bruksrid 23/9

Fjord-SM 2012

Madeleine Malmgren/Vicktor 3:a bruksrid, 2:a hopp värmning, 7:a hopp-SM
Madeleine Malmgren/Chalander 259 16:a dressyr värmning, 21:a i dressyr-SM, 1:a i hopp värmning. 
Elenor-Madeleine Malmgren/Vilmer 11:a bruksrid,10:a brukskör-SM 9:a allroundbrukskör,3:a precision allround. Vilmer blev 2:a totalt i Allrounden.

Lina Elofsson/Finten 5:a bruksridning.

                                                                                                                                        Tillbaka till startsidan

Kalender    Det som är gråfärgat på den här sidan är länkat vidare till olika sidor/proppar osv.

 

Allt som hänt tidigare ligger under resultat äldre

               

Resultat äldre 

Aktiviteter 2019

31/1 Årsmöte på Hannäs kl. 18.00

10/3 Skogs-DM Hannäs

12/5 Bruks-DM Hannäs 

2/6 Kallblodskampen i hopp & dressyr

        Brukbarhetstest nivå 4-6

18/8 Premiering Arvika

18/8 Hästens Dag Hannäs

24-25/8 Lillerudsdagarna

8/9 KM i hopp och dressyr

 /9  Brukstävlingar i rid & kör

 /10 Tömkörningstävling med brukbarhets nivå 1-3

 

 

 

Almanacka
 april 2019 
141mån
Harald, Hervor
2tis
Gudmund, Ingemund
3ons
Ferdinand, Nanna
4tor
Marianne, Marlene
5fre
Irene, Irja
6lör
» Årsstämma SFF
Vilhelm, Helmi
7sön
5:e söndagen i fastan
Irma, Irmelin
158mån
Nadja, Tanja
9tis
Otto, Ottilia
10ons
Ingvar, Ingvor
11tor
Ulf, Ylva
12fre
Liv
13lör
Artur, Douglas
14sön
Palmsöndagen
Tiburtius
1615mån
» Manus stopp Lill-Blakken
Olivia, Oliver
16tis
Patrik, Patricia
17ons
Dymmelonsdagen
Elias, Elis
18tor
Skärtorsdagen
Valdemar, Volmar
19fre
Långfredagen
Olaus, Ola
20lör
Påskafton
Amalia, Amelie
21sön
 Påskdagen
Anneli, Annika
1722mån
» Äggkul WKS
Annandag påsk
Allan, Glenn
23tis
Georg, Göran
24ons
Vega
25tor
Markus
26fre
Teresia, Terese
27lör
» Gemensam Arbetsdag på Hannäs
Engelbrekt
28sön
2:a söndagen i påsktiden
Ture, Tyra
1829mån
Tyko
30tis
 Konungens födelsedag
Valborgsmässoafton
Mariana