Resultat

 

2019

Bruks-DM 12/5

2018

Bruks-DM 6/5

Kallboldskampen 1/9

Bruksresultat 23/9

2017

 Skogs-DM 26/2

Bruks-DM 20/5

Kallblodskampen 3/6

Bruksrid 24/9

Brukskör 24/9

2016

skogs-DM 7/3

Bruks-DM 21/5

Kallblodskampen 3/9

2015

Skogs-DM 8/3

Bruks-DM 16/5

Bruks  11/10

2014

Skogs-DM 8/3

Dressyr 4/5

Bruks-DM.kör 18/5

Bruks kör.fjord 18/5

Bruks-DM.rid 18/5

Bruks.rid.fjord 18/5

Hopp/Dressyr 8/6

Fjord-SM 2014  Till hemsidan

Kallblodskampen 7/9

2013

Skogs-DM 9/3

Bruks-DM 19/5

Hopp 30/5

Fjord-SM 11-14/7

Bruks/allround 12/7

Premiering 17/8

Bruks 19/10

 

2012

Resultat bruks-DM12/5

Resultat dressyr 27/5

Resultat bruksrid 23/9

Fjord-SM 2012

Madeleine Malmgren/Vicktor 3:a bruksrid, 2:a hopp värmning, 7:a hopp-SM
Madeleine Malmgren/Chalander 259 16:a dressyr värmning, 21:a i dressyr-SM, 1:a i hopp värmning. 
Elenor-Madeleine Malmgren/Vilmer 11:a bruksrid,10:a brukskör-SM 9:a allroundbrukskör,3:a precision allround. Vilmer blev 2:a totalt i Allrounden.

Lina Elofsson/Finten 5:a bruksridning.

                                                                                                                                        Tillbaka till startsidan

Kalender    Det som är gråfärgat på den här sidan är länkat vidare till olika sidor/proppar osv.

 

Allt som hänt tidigare ligger under resultat äldre

               

Resultat äldre 

Aktiviteter 2019

31/1 Årsmöte på Hannäs kl. 18.00

10/3 Skogs-DM Hannäs Inställt.

6/5 Brandskyddsinformation I Stallmiljö. Hannäs kl.17.30

12/5 Bruks-DM Hannäs 

2/6 Kallblodskampen i hopp & dressyr

        Brukbarhetstest nivå 4-6

18/8 Premiering Arvika

18/8 Hästens Dag Hannäs

24-25/8 Lillerudsdagarna

8/9 KM i hopp och dressyr

 /9  Brukstävlingar i rid & kör

 /10 Tömkörningstävling med brukbarhets nivå 1-3

 

 

 

Almanacka
 november 2018 
441tor
Allhelgonadagen
2fre
Tobias
3lör
Alla helgons dag
Hubert, Hugo
4sön
Söndagen efter alla helgons dag
Sverker
455mån
Eugen, Eugenia
6tis
 Gustav Adolfsdagen
Gustav Adolf
7ons
Ingegerd, Ingela
8tor
Vendela
9fre
Teodor, Teodora
10lör
Martin, Martina
11sön
24:e söndagen efter trefaldighet
Fars dag
Mårten
4612mån
Konrad, Kurt
13tis
Kristian, Krister
14ons
Emil, Emilia
15tor
Leopold
16fre
Vibeke, Viveka
17lör
Naemi, Naima
18sön
Söndagen före domssöndagen
Lillemor, Moa
4719mån
Elisabet, Lisbet
20tis
Pontus, Marina
21ons
Helga, Olga
22tor
Cecilia, Sissela
23fre
Klemens
24lör
Gudrun, Rune
25sön
Domssöndagen
Katarina, Katja
4826mån
Linus
27tis
Astrid, Asta
28ons
Malte
29tor
Sune
30fre
Andreas, Anders