Resultat

 

2019

Bruks-DM 12/5

2018

Bruks-DM 6/5

Kallboldskampen 1/9

Bruksresultat 23/9

2017

 Skogs-DM 26/2

Bruks-DM 20/5

Kallblodskampen 3/6

Bruksrid 24/9

Brukskör 24/9

2016

skogs-DM 7/3

Bruks-DM 21/5

Kallblodskampen 3/9

2015

Skogs-DM 8/3

Bruks-DM 16/5

Bruks  11/10

2014

Skogs-DM 8/3

Dressyr 4/5

Bruks-DM.kör 18/5

Bruks kör.fjord 18/5

Bruks-DM.rid 18/5

Bruks.rid.fjord 18/5

Hopp/Dressyr 8/6

Fjord-SM 2014  Till hemsidan

Kallblodskampen 7/9

2013

Skogs-DM 9/3

Bruks-DM 19/5

Hopp 30/5

Fjord-SM 11-14/7

Bruks/allround 12/7

Premiering 17/8

Bruks 19/10

 

2012

Resultat bruks-DM12/5

Resultat dressyr 27/5

Resultat bruksrid 23/9

Fjord-SM 2012

Madeleine Malmgren/Vicktor 3:a bruksrid, 2:a hopp värmning, 7:a hopp-SM
Madeleine Malmgren/Chalander 259 16:a dressyr värmning, 21:a i dressyr-SM, 1:a i hopp värmning. 
Elenor-Madeleine Malmgren/Vilmer 11:a bruksrid,10:a brukskör-SM 9:a allroundbrukskör,3:a precision allround. Vilmer blev 2:a totalt i Allrounden.

Lina Elofsson/Finten 5:a bruksridning.

                                                                                                                                        Tillbaka till startsidan

Kalender    Det som är gråfärgat på den här sidan är länkat vidare till olika sidor/proppar osv.

 

Allt som hänt tidigare ligger under resultat äldre

               

Resultat äldre 

Aktiviteter 2019

31/1 Årsmöte på Hannäs kl. 18.00

10/3 Skogs-DM Hannäs Inställt.

6/5 Brandskyddsinformation I Stallmiljö. Hannäs kl.17.30

12/5 Bruks-DM Hannäs 

2/6 Kallblodskampen i hopp & dressyr

        Brukbarhetstest nivå 4-6

18/8 Premiering Arvika Sista anm.dag. 19/7

18/8 Hästens Dag Hannäs

24-25/8 Lillerudsdagarna

8/9 KM i hopp och dressyr

 /9  Brukstävlingar i rid & kör

 /10 Tömkörningstävling med brukbarhets nivå 1-3

 

 

 

Almanacka
 juni 2019 
221lör
Gun, Gunnel
2sön
» Kallblodskampen i hopp & dressyr med brukbarhetstest 4-6
Söndagen före Pingst
Rutger, Roger
233mån
Ingemar, Gudmar
4tis
Solbritt, Solveig
5ons
Bo
6tor
 Sveriges nationaldag
Gustav, Gösta
7fre
Robert, Robin
8lör
Pingstafton
Eivor, Majvor
9sön
 Pingstdagen
Börje, Birger
2410mån
Annandag pingst
Svante, Boris
11tis
Bertil, Berthold
12ons
Eskil
13tor
Aina, Aino
14fre
Håkan, Hakon
15lör
Margit, Margot
16sön
Heliga trefaldighets dag
Axel, Axelina
2517mån
Torborg, Torvald
18tis
Björn, Bjarne
19ons
Germund, Görel
20tor
Linda
21fre
Midsommarafton
Alf, Alvar
22lör
 Midsommardagen
Paulina, Paula
23sön
Den helige Johannes Döparens dag
Adolf, Alice
2624mån
Johannes Döparens dag
25tis
David, Salomon
26ons
Rakel, Lea
27tor
Selma, Fingal
28fre
Leo
29lör
Peter, Petra
30sön
2:a söndagen efter trefaldighet
Elof, Leif