Resultat

 

2019

Bruks-DM 12/5

Bruks-öppen 22/9

2018

Bruks-DM 6/5

Kallboldskampen 1/9

Bruksresultat 23/9

2017

 Skogs-DM 26/2

Bruks-DM 20/5

Kallblodskampen 3/6

Bruksrid 24/9

Brukskör 24/9

2016

skogs-DM 7/3

Bruks-DM 21/5

Kallblodskampen 3/9

2015

Skogs-DM 8/3

Bruks-DM 16/5

Bruks  11/10

2014

Skogs-DM 8/3

Dressyr 4/5

Bruks-DM.kör 18/5

Bruks kör.fjord 18/5

Bruks-DM.rid 18/5

Bruks.rid.fjord 18/5

Hopp/Dressyr 8/6

Fjord-SM 2014  Till hemsidan

Kallblodskampen 7/9

2013

Skogs-DM 9/3

Bruks-DM 19/5

Hopp 30/5

Fjord-SM 11-14/7

Bruks/allround 12/7

Premiering 17/8

Bruks 19/10

 

2012

Resultat bruks-DM12/5

Resultat dressyr 27/5

Resultat bruksrid 23/9

Fjord-SM 2012

Madeleine Malmgren/Vicktor 3:a bruksrid, 2:a hopp värmning, 7:a hopp-SM
Madeleine Malmgren/Chalander 259 16:a dressyr värmning, 21:a i dressyr-SM, 1:a i hopp värmning. 
Elenor-Madeleine Malmgren/Vilmer 11:a bruksrid,10:a brukskör-SM 9:a allroundbrukskör,3:a precision allround. Vilmer blev 2:a totalt i Allrounden.

Lina Elofsson/Finten 5:a bruksridning.

                                                                                                                                        Tillbaka till startsidan

Kalender    Det som är gråfärgat på den här sidan är länkat vidare till olika sidor/proppar osv.

 

Allt som hänt tidigare ligger under resultat äldre

               

Resultat äldre 

Aktiviteter 2020

2/2  årsmöte för JUF värmland på Kilshästcentrum Hannäs

20/2 årsmöte VLFF på Kilshästcentrum Hannäs

8/3 Skog-DM på Kilshästcentrum Hannäs

2/5 Brukstävlingar rid och kör på Hannäs

6/6 Kallblodskampen i hopp & dressyr Brukbarhetstest nivå 4-6

10/8 Kils paraden kl.19.00

16/8 Hästens Dag på Hannäs.

23/8 Premiering Arvika

22-23/8 Lillerudsdagarna

30/8 Bruks-DM på Hannäs

5/9 KM i hopp & dressyr

12-13/9 Hingstpremiering & Riksutställning på Grevagården.

/10 Tömkörningatävling med Brukbarhetstest nivå 1-3

 

 

 

 

Almanacka
 mars 2020 
91sön
1:a söndagen i fastan
Albin, Elvira
102mån
Ernst, Erna
3tis
Gunborg, Gunvor
4ons
Adrian, Adriana
5tor
Tora, Tove
6fre
Ebba, Ebbe
7lör
Camilla
8sön
2:a söndagen i fastan
Internationella kvinnodagen
Siv
119mån
Torbjörn, Torleif
10tis
Edla, Ada
11ons
Edvin, Egon
12tor
 Kronprinsessans namnsdag
Viktoria
13fre
» Grevagården ardenner nordsvensk russ
Greger
14lör
» Grevagården ardenner nordsvensk russ
Matilda, Maud
15sön
» Grevagården ardenner nordsvensk russ
3:e söndagen i fastan
Kristoffer, Christel
1216mån
Herbert, Gilbert
17tis
Gertrud
18ons
Edvard, Edmund
19tor
Josef, Josefina
20fre
Joakim, Kim
21lör
Bengt
22sön
Jungfru Marie bebådelsedag
Kennet, Kent
1323mån
Gerda, Gerd
24tis
Gabriel, Rafael
25ons
Våffeldagen
Marie bebådelsedag
26tor
Emanuel
27fre
Rudolf, Ralf
28lör
Malkolm, Morgan
29sön
5:e söndagen i fastan
Jonas, Jens
1430mån
Holger, Holmfrid
31tis
Ester