Resultat

 

2019

Bruks-DM 12/5

Bruks-öppen 22/9

2018

Bruks-DM 6/5

Kallboldskampen 1/9

Bruksresultat 23/9

2017

 Skogs-DM 26/2

Bruks-DM 20/5

Kallblodskampen 3/6

Bruksrid 24/9

Brukskör 24/9

2016

skogs-DM 7/3

Bruks-DM 21/5

Kallblodskampen 3/9

2015

Skogs-DM 8/3

Bruks-DM 16/5

Bruks  11/10

2014

Skogs-DM 8/3

Dressyr 4/5

Bruks-DM.kör 18/5

Bruks kör.fjord 18/5

Bruks-DM.rid 18/5

Bruks.rid.fjord 18/5

Hopp/Dressyr 8/6

Fjord-SM 2014  Till hemsidan

Kallblodskampen 7/9

2013

Skogs-DM 9/3

Bruks-DM 19/5

Hopp 30/5

Fjord-SM 11-14/7

Bruks/allround 12/7

Premiering 17/8

Bruks 19/10

 

2012

Resultat bruks-DM12/5

Resultat dressyr 27/5

Resultat bruksrid 23/9

Fjord-SM 2012

Madeleine Malmgren/Vicktor 3:a bruksrid, 2:a hopp värmning, 7:a hopp-SM
Madeleine Malmgren/Chalander 259 16:a dressyr värmning, 21:a i dressyr-SM, 1:a i hopp värmning. 
Elenor-Madeleine Malmgren/Vilmer 11:a bruksrid,10:a brukskör-SM 9:a allroundbrukskör,3:a precision allround. Vilmer blev 2:a totalt i Allrounden.

Lina Elofsson/Finten 5:a bruksridning.

                                                                                                                                        Tillbaka till startsidan

Kalender    Det som är gråfärgat på den här sidan är länkat vidare till olika sidor/proppar osv.

 

Allt som hänt tidigare ligger under resultat äldre

               

Resultat äldre 

Aktiviteter 2019

31/1 Årsmöte på Hannäs kl. 18.00

10/3 Skogs-DM Hannäs Inställt.

6/5 Brandskyddsinformation I Stallmiljö. Hannäs kl.17.30

12/5 Bruks-DM Hannäs 

2/6 Kallblodskampen i hopp & dressyr

        Brukbarhetstest nivå 4-6

18/8 Premiering Arvika Sista anm.dag. 19/7

18/8 Hästens Dag Hannäs

24-25/8 Lillerudsdagarna

8/9 KM i hopp och dressyr Inställd

22 /9  Brukstävlingar i rid & kör

 /10 Tömkörningstävling med brukbarhets nivå 1-3

 

 

 

Almanacka
 oktober 2019 
401tis
Ragnar, Ragna
2ons
Ludvig, Love
3tor
Evald, Osvald
4fre
Frans, Frank
5lör
Bror
6sön
16:e söndagen efter trefaldighet
Jenny, Jennifer
417mån
Birgitta, Britta
8tis
Nils
9ons
Ingrid, Inger
10tor
Harry, Harriet
11fre
Erling, Jarl
12lör
Valfrid, Manfred
13sön
Tacksägelsedagen
Berit, Birgit
4214mån
Stellan
15tis
Hedvig, Hillevi
16ons
Finn
17tor
Antonia, Toini
18fre
Lukas
19lör
Tore, Tor
20sön
18:e söndagen efter trefaldighet
Sibylla
4321mån
Ursula, Yrsa
22tis
Marika, Marita
23ons
Severin, Sören
24tor
 FN-dagen
Evert, Eilert
25fre
Inga, Ingalill
26lör
Amanda, Rasmus
27sön
19:e söndagen efter trefaldighet
Sabina
4428mån
Simon, Simone
29tis
Viola
30ons
Elsa, Isabella
31tor
Edit, Edgar